Produkcja kebabu w Europie i na świecie

Czasem okieW XVII-wiecznym Imperium Osmańskie stosy przyprawionego krojonego mięsa pieczono na poziomym rożnie, podobnym do cağ kebab. Rożen pionowy został wprowadzony nie później niż w połowie XIX wieku. Miasto Bursa we współczesnej Turcji jest często uważane za miejsce narodzin pionowo pieczonego dönera.
Podawanie döner kebaba jako „fast food” zyskało światową popularność w latach 50. XX wieku. Pierwszy lokal z dönerem w Londynie został otwarty w 1966 i był znanym widokiem w prowincjonalnych miastach pod koniec lat 70. XX wieku. Odmiana kanadyjska, donair, powstała w 1972 roku, stała się oficjalną potrawą miasta Halifax.
Bary z kebabem i bardziej wyrafinowane restauracje, serwujące kuchnię bliskowschodnią, to częsty widok na ulicach wszystkich europejskich miast. Przyczyna jest jedna – ekonomia. Europejczycy zazwyczaj chcą zjeść tanio, szybko i konkretnie. Przestali sięgać po pizzę czy makarony, na które często trzeba czekać dłużej niż pół godziny, zwłaszcza w porze obiadowej. Chińska kuchnia Europejczykom się przejadła a japońskie sushi potrafi kosztować fortunę. Tymczasem kebab to solidna porcja mięsa i warzyw za rozsądną cenę. Konkretna, duża porcja pożywnego jedzenia za niewielką cenę – oto powód, dla którego Europejczycy pokochali kebab.

Za tworzenie strony WWW odpowiedzialne: home.pl

Polityka prywatności

Roal Meat
Kopytów 37
05-870 BŁONIE

E-mail: biuro@royal-meat.eu
tel. +48 / 22 46 02 160
fax. +48 / 22 46 02 189